HYDROTERAPIA

Kąpiele wirowe, masaż hydro-powietrzny

KĄPIEL WIROWA

Wirówki kończyn górnych

Kąpiel wirowa stanowi formę masażu podwodnego kończyn górnych i dolnych.

Wykonywana jest w specjalnych wannach z urządzeniem wzbudzającym ruch wirowy wody. Kąpiel wykonuje się przez 20-30 minut w wodzie o temperaturze około 36şC lub nawet nieco niższej 35şC. Ruch wirowy wody jest łagodnym bodźcem zwiększającym przepływ krwi i chłonki, usprawniającym proces przemiany materii w tkankach, rozluźniającym zbliznowacenia i przykurcze. Działanie tej kąpieli powoduje: przekrwienie kończyn, zmniejszenie obrzęku i zastoju krwi żylnej. Działają przy tym przeciwbólowo i rozluźniają napięte mięśnie.

 

Wskazania:

zaniki mięśniowe z bezczynności, porażenia wiotkie,
stany po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach,
stany po urazach tkanek miękkich, stany po porażeniu dziecięcym, choroby zapalne nie przebiegające ostro z grupy chorób reumatycznych, zwłaszcza zmiany zwyrodnieniowe stawów.

Przeciwwskazania:

stany zapalne i zakrzepowe żył oraz troficzne zmiany skórne.

Kąpiel wirowa kończyn górnych 12,00zł
Kąpiel wirowa kończyn dolnych 15,00zł

MASAŻ PODWODNY HYDROPOWIETRZNY

Jacuzzi

Natrysk z dysz umieszczonych w ścianach wanny przebiegający w określonych sekwencjach od dystalnych do centralnych części ciała. Powoduje rozluźnienie mięśni, przemieszczenie krwi i limfy, zwiększa krążenie oraz poprawia przemianę materii.
Wskazania:

w początkowych stadiach nadciśnienia tętniczego, nadpobudliwości nerwowej, migrenie, bezsenności, zaburzeniach krążenia obwodowego, wspomagająco w chorobach ze wzmożonym napięciem mięśniowym.

Masaż hydropowietrzny /60 min/ 35,00zł

KĄPIEL PEREŁKOWO-OZONOWA

Jest to kąpiel w zwykłej wodzie, do której przez matę doprowadza się powietrze wzbogacone cząsteczkami ozonu. Celem zabiegu jest masowanie ciała zanurzonego w wodzie olbrzymią ilością pęcherzyków powietrza. Bardzo dobre efekty terapeutyczne daje wzbogacenie walorów kąpieli perełkowo-ozonowej w specjalnie opracowane olejki eteryczne lub sole lecznicze: odświeżające, relaksujące, regulujące krążenie i metabolizm tkanek, oczyszczające i ujędrniające skórę.

 

Działanie:

Rozszerza naczynia włosowate, poprawia krążenie krwi, stymuluje naczynia limfatyczne, zwalcza Cellulit, usuwa toksyny i wygładza skórę, hamuje powstawanie żylaków, stymuluje metabolizm i odżywienie tkanek

Wskazania:

Nadciśnienie tętnicze, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe narządów ruchu, urazy stawowe i tkanek miękkich, zaburzenia krążenia tętniczego i obwodowego, otyłość, wzdęcia, zaburzenia perystaltyki jelit, cellulit, rozstępy, relaks

Przeciwwskazania:

Nowotwory, czynna gruźlica, niewydolność krążenia, rozrusznik serca, epilepsja, ciąża, zakrzepica, posocznica.

Kąpiel perłkowo-ozonowa 25,00zł