fizjoterapia dla seniorów

KINEZYTERAPIA

Gimastyka, UGUL, siłownia

GIMNASTYKA INDYWIDUALNA

Ćwiczenia indywidualne

Gimnastyka indywidualna jest dobierana i dawkowana według wskazań rehabilitanta. Wybór ćwiczeń związany jest z jednostką chorobową oraz aktualną wydolnością fizyczną pacjenta.
Gimnastyka indywidualna na przyrządach – KKG, KKD 20,00zł

GIMNASTYKA ZBIOROWA

Gimnastyka zbiorowa (ogólnousprawniająca, dyskowa z podziałem według wydolności fizycznej pacjenta, kardiologiczna, oddechowa) ma na celu mobilizację rezerw czynnościowych organizmu w zakresie układu krążenia i oddechowego, zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej, poprawę funkcji stawów oraz kręgosłupa, zapobieganie następstwom bezruchu oraz zwiększenie siły mięśniowej.

Gimnastyka zbiorowa ogólnousprawniająca 15,00zł

 

UGUL

Kabina UGUL do ćwiczeń i zawieszeń przeznaczona jest do stosowania w kinezyterapii indywidualnej z kilkoma pacjentami równocześnie. Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo – ciężarkowego. UGUL służy do leczenia schorzeń narządów ruchu za pomocą ćwiczeń ruchowych i usprawniania leczniczego. Ćwiczenia ruchowe czynne wykonuje się w podwieszaniu osiowym stosując odciążenie ciężarkiem za pomocą dodatkowego zestawu: linek, bloczków, mankietów.

Cele zabiegu jest zapobieganie powstawaniu przykurczów, leczenie istniejących deformacji, przeciwdziałanie zanikom mięśniowym, zwiększenie możliwości siłowych oraz ruchomości stawów, odciążanie powierzchni stawowej kręgów szyjnych.

Wskazania:

Zaniki i znaczne osłabienia siły mięśniowej, niepełny zrost kostny, zmiany zwyrodnieniowe stawów, stany po unieruchomieniu, zespoły bólowe w obrębie aparatu ruchu, ograniczenia ruchomości w stawach.

Przeciwwskazania:

Czynne procesy zapalne w stawach, rany skóry, mięśni i tkanek miękkich, stany zapalne żył, ogólny ciężki stan pacjenta, stany wymagające unieruchomienia: złamania, zwichnięcia.

UGUL 20,00zł

NORDIC WALKING

wakacyna promocja w sanatorium

Jest zdrowym i efektywnym rodzajem sportu. Może być uprawiany przez wszystkich. To najbardziej aktualna aktywność ruchowa – marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej przez użycie kijków. Zmniejsza obciążenie stawów o 30%.

Nordic Walking to najprościej ujmując: spacer z kijkami. Należy dodać że jest to spacer wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków. Spacer z kijkami ze względu na swoją prostotę, to jeden z nielicznych rodzajów bezpiecznej aktywności fizycznej, znakomity dla osób, które straciły częściowo sprawność fizyczną oraz dla osób z lekkim niedowładem kończyn dolnych.
Regularnie uprawiany może wysoko podnieść sprawność ogólną. Nordic Walking wspaniale odciąża kręgosłup i wzmacnia jego mięśnie, dzięki czemu ustępują bóle. Często zalecany przy rehabilitacji pacjentów z kontuzjami sportowymi, po zabiegach ortopedycznych lub z wadami postawy. Możliwość wypożyczenia kijków do Nordic Walking w recepcji, koszt – 15zł/tydzień.