MASAŻE

Masaże, terapia manualna, kinezytaping

MASAŻ KLASYCZNY CZĘŚCIOWY

Masaż częściowy

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego.

Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Masaż klasyczny częściowy /15 min/ 35,00zł
Masaż klasyczny całościowy 120,00zł*

MASAŻ LIMFATYCZNY

Masaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny jest leczeniem wspomagającym w obrzękach najczęściej kończyn górnych i dolnych powstałych jako następstwa po mastektomii oraz po innych zabiegach operacyjnych z usunięciem węzłów chłonnych.

Działanie masażu limfatycznego oparte jest o pracę mięśni, które z każdym ruchem naciągają się i ponownie kurczą. W trakcie wykonywania tych ruchów uciskają naczynia limfatyczne. Dzięki pompie mięśniowej zachodzi proces ssania i ucisku w naczyniach limfatycznych, w ten sposób produkty przemiany materii i płyny tkankowe zostają wchłonięte i przetransportowane do organów filtrujących. W skutek tego komórki tłuszczowe nabrzmiewają
i powstaje efekt skórki pomarańczowej, zwiotczenie lub opuchlizna. Jedną z metod leczenia obrzęków jest drenaż limfatyczny, stosowany u chorych z zaburzeniami układu limfatycznego.
W zależności od przyczyny obrzęku masażysta musi wybrać odpowiedni kierunek masażu. W przypadku zaburzeń układu krążenia stosuje się kierunek zgodny z kierunkiem odpływu krwi żylnej, przeciwny zaś gdy niewydolny jest układ limfatyczny.

Masaż limfatyczny częściowy 40,00zł*

TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna

Terapia manualna jest zabiegiem wykonywanym przy użyciu rąk terapeuty.

Jest działem fizjoterapii zajmującym się nerwowo-mięśniowo- szkieletowymi dysfunkcjami narządu ruchu. Terapia poprzedzona jest wywiadem oraz badaniem palpacyjno funkcjonalnym. W badaniu określany jest stan całego układu ruchu jak również jego poszczególnych elementów. Po badanu określany jest cel terapii oraz jej konkretny przebieg dopasowany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Terapia prowadzona jest bezboleśnie a jej efekt leczniczy prowadzi do poprawienia sprawności pacjenta oraz prawidłowego funkcjonowania układu ruchu. W naszym sanatorium wykonujemy terapię manualną metodą Maitlanda oraz McKenziego.

Terapia manualna 85,00zł*

KINEZYTAPING

oklejanie

Jest to terapia polegająca na aplikacji na ciało specjalnego plastra w ściśle określony sposób. Skutecznie wspiera procesy lecznicze i wydolnościowe poprzez: zmniejszenie bólu i nienaturalnych odczuć skóry i mięśni, redukcję obrzęków i zastojów limfatycznych.

Terapia wspomaga pracę mięśni oraz koryguje niewłaściwą pozycję stawu. Kinesiology taping znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu schorzeń narządu ruchu takich jak: m.in. bóle stawów obwodowych, bóle kręgosłupa, stany po urazach : złamania, skręcenia, niestabilność stawów, uszkodzenia mięśni i więzadeł, obrzęki. Terapia jest łagodna i bezpieczna co pozwala na stosowanie jej u pacjentów, u których inne formy rehabilitacji z powodu różnych przeciwwskazań są niemożliwe do zrealizowania. Ponadto możemy ją bezpiecznie stosować u dzieci oraz u starszych pacjentów.

 

Kinezytaping 30,00zł*

*zabieg dodatkowo płatny nie wchodzący w skład pakietów