Kinezyterapia

Przyjazd

arrivalCalendar

Wyjazd

departureCalendar

GIMNASTYKA INDYWIDUALNA

Gimnastyka indywidualna jest dobierana i dawkowana według wskazań rehabilitanta. Wybór ćwiczeń związany jest z jednostką chorobową oraz aktualną wydolnością fizyczną pacjenta.

GIMNASTYKA ZBIOROWA

Gimnastyka zbiorowa (ogólnousprawniająca, dyskowa z podziałem według wydolności fizycznej pacjenta, kardiologiczna, oddechowa) ma na celu mobilizację rezerw czynnościowych organizmu w zakresie układu krążenia i oddechowego, zwiększenie wydolności fizycznej i psychicznej, poprawę funkcji stawów oraz kręgosłupa, zapobieganie następstwom bezruchu oraz zwiększenie siły mięśniowej.

UGUL

Kabina UGUL do ćwiczeń i zawieszeń przeznaczona jest do stosowania w kinezyterapii indywidualnej z kilkoma pacjentami równocześnie. Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo – ciężarkowego. UGUL służy do leczenia schorzeń narządów ruchu za pomocą ćwiczeń ruchowych i usprawniania leczniczego. Ćwiczenia ruchowe czynne wykonuje się w podwieszaniu osiowym stosując odciążenie ciężarkiem za pomocą dodatkowego zestawu: linek, bloczków, mankietów. Celem zabiegu jest zapobieganie powstawaniu przykurczów, leczenie istniejących deformacji, przeciwdziałanie zanikom mięśniowym, zwiększenie możliwości siłowych oraz ruchomości stawów, odciążanie powierzchni stawowej kręgów szyjnych.

NORDIC WALKING

Jest zdrowym i efektywnym rodzajem sportu. Może być uprawiany przez wszystkich. To najbardziej aktualna aktywność ruchowa – marsz wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej przez użycie kijków. Zmniejsza obciążenie stawów o 30%. Nordic Walking to najprościej ujmując: spacer z kijkami. Należy dodać że jest to spacer wzbogacony o uruchomienie obręczy barkowej poprzez użycie odpowiednio zaprojektowanych kijków. Spacer z kijkami ze względu na swoją prostotę, to jeden z nielicznych rodzajów bezpiecznej aktywności fizycznej, znakomity dla osób, które straciły częściowo sprawność fizyczną oraz dla osób z lekkim niedowładem kończyn dolnych. Regularnie uprawiany może wysoko podnieść sprawność ogólną.

Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

© 2024 Ośrodek Magnolia w Ustroniu - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres