Masaże

Przyjazd

arrivalCalendar

Wyjazd

departureCalendar

MASAŻ KLASYCZNY CZĘŚCIOWY

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy.

MASAŻ LIMFATYCZNY

Manualny drenaż limfatyczny jest leczeniem wspomagającym w obrzękach najczęściej kończyn górnych i dolnych powstałych jako następstwa po mastektomii oraz po innych zabiegach operacyjnych z usunięciem węzłów chłonnych. Działanie masażu limfatycznego oparte jest o pracę mięśni, które z każdym ruchem naciągają się i ponownie kurczą. W trakcie wykonywania tych ruchów uciskają naczynia limfatyczne. Dzięki pompie mięśniowej zachodzi proces ssania i ucisku w naczyniach limfatycznych, w ten sposób produkty przemiany materii i płyny tkankowe zostają wchłonięte i przetransportowane do organów filtrujących. W skutek tego komórki tłuszczowe nabrzmiewają i powstaje efekt skórki pomarańczowej, zwiotczenie lub opuchlizna.

MASAŻ ŚWIECĄ KONOPNĄ

Masaż świecą to klasyczny masaż relaksacyjny z wykorzystaniem specjalnej świecy konopnej do masażu. Ten zabieg jest w pełni bezpieczny dla skóry oraz niezwykle kojący dla nerwów. Masaż świecą na długo wprowadza nas w stan relaksu i rozluźnienia. Wysokiej jakości składniki zawarte w świecy dogłębnie odżywiają i ujędrniają naskórek. Skóra od razu nabiera świeżego wyglądu i jedwabistego blasku. Masaż świecą zwalcza problemy z suchą, odwodnioną dermą, cellulitem czy rozstępami. Piękny zapach można potraktować jako dodatkowy, aromaterapeutyczny element, który jeszcze bardziej rozluźnia nasze mięśnie i sprawia, że całe napięcie ulatuje z naszego ciała. Zabieg poleca się osobom cierpiącym na chroniczny stres i zmęczenie.

MASAŻ ODMŁADZAJĄCY TWARZY KOBIDO

Masaż Kobido to japońska technika masażu twarzy i karku. Jego zadaniem jest usunięcie wszelkich napięć. Poprzez swoją złożoność i intensywność technik, działających na głębszych warstwach skóry i mięśni uaktywnia nerwy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Jest całkowicie naturalny i nieinwazyjny. Idealny dla wszystkich, którzy boją się igieł, nie mogą, bądź nie chcą się poddać się chirurgicznemu liftingowi twarzy. Masaż Kobido Kraków niezwykle odpręża i relaksuje. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu, w celu jego pogłębienia oraz utrzymania zalecamy powtarzać regularnie masaż.

MASAŻ LODEM

Masaż lodem często wykonywany jest podczas masażu sportowego i odnowy biologicznej. Masaż lodem pozwala uśmierzyć ból i przyspieszyć proces regeneracji mięśni, dlatego sprawdza się dla osób, które trenują zawodowo. Nie oznacza to jednak, że nie mogą wykonywać go inni. Jeżeli nie istnieją przeciwwskazania, masaż lodem może wykonywać każdy, zarówno w profesjonalnym salonie, jak i w domu.

Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

© 2024 Ośrodek Magnolia w Ustroniu - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres