Terapie

Przyjazd

arrivalCalendar

Wyjazd

departureCalendar

TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA

Terapia czaszkowo-krzyżowa, zwana również terapią cranio-sacralną, należy do grupy alternatywnych metod terapeutycznych wykorzystywanych przez niektórych osteopatów i fizjoterapeutów w celu łagodzenia objawów bólu głowy, bólów szyi, fibromialgii czy zaburzeń o podłożu psychicznym. Terapia ta, pomimo sporego grona zwolenników, nie znalazła jak dotąd potwierdzenia w nauce.

TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna to bardziej specjalistyczne zabiegi manualne, które wykonuje fizjoterapeuta za pomocą rąk. Celem jest zniesienie dolegliwości bólowych i ingerencja w struktury tkankowe. Działanie na mięśniach, na ścięgnach, na ich przyczepach, na tkance powięziowej, czy też oddziaływanie na układ nerwowy

TERAPIA BLIZNY

Terapia blizny ma na celu zarówno względy medyczne jak i poprawę komfortu psychicznego pacjentów u których blizny obniżają samoocenę. Należy pamiętać, że blizna może wywoływać negatywne skutki nie tylko w miejscu, w którym powstała, ale też w odległych tkankach i narządach. W naszym ciele wszystko jest ze sobą połączone za sprawą m.in. powięzi. Dobra terapia blizny oraz zaangażowanie pacjenta w leczenie, przyczynia się do znaczącej poprawy jakość życia.

TERAPIA PRÓŻNIOWA - BAŃKI OGNIOWE

Stawianie baniek to stara, sprawdzona metoda leczenia. Bańki pomogą na przeziębienie, zlikwidują ból, użyte do masażu relaksującego usuną zmęczenie i napięcie. Metoda stawiania baniek jest do dziś niezwykle popularna zwłaszcza w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Jeżeli bańki zostaną postawione przez osobę doświadczoną lub przez specjalistę, metoda ta jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna dla organizmu. Stworzone w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają się one „ciałem obcym” i muszą być usunięte – to mobilizuje organizm do walki z chorobą lub bólem.

Dojazd

Zobacz, jak do nas dojechać

© 2024 Ośrodek Magnolia w Ustroniu - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by lemonpixel booking by hotres