BALNEOTERAPIA

Okłady borowinowe, kąpiele solankowe, kąpiele lecznicze to jedne z częściej wybieranych zabiegów rehabilitacyjnych w Ośrodku Magnolia. Sprawdź jakie przyniosą Ci korzyści.

OKŁADY BOROWINOWE

Borowina zabiegi w Ośrodek Magnolia

Podstawowym zadaniem okładów borowinowych jest przegrzanie tkanek powodujące lepsze ich dotlenienie i odżywienie, przyśpieszenie utylizacji produktów przemiany materii i usunięcie metabolitów wysiłkowych.

Działanie zabiegów borowinowych polega na przegrzewaniu równomiernym oraz leczniczym działaniu zawartych w niej składników organicznych. Najważniejsze z nich to kwasy huminowe, które w czasie zabiegu penetrują przez skórę do organizmu. Ponadto istnieje też transport odwrotny tj. ze skóry do warstwy borowiny. W ten sposób skóra i organizm oczyszcza się. Poprawia krążenie krwi, działa rozgrzewająco, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Ponadto okłady wpływają także na funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego. Obserwuje się zwiększenie napięcia części współczulnej, natomiast po zabiegu przez kilka godzin dominuje część przywspółczulna autonomicznego układu nerwowego. W Ośrodku Magnolia okłady są często zlecane.

Wskazania:

choroby reumatyczne, procesy zwyrodnieniowe kości i stawów, stany pourazowe kości, stawów i mięśni, niektóre schorzenia neurologiczne, zaburzenia krążenia obwodowego, choroby skóry, niepłodność, przewlekłe zapalenie przydatków, klimakterium.

Przeciwwskazania:

ostre stany zapalne, niewydolność krążenia, nadciśnienie, miażdżyca, nowotwory, cukrzyca, gruźlica, ciąża.

Okłady borowinowe 15,00zł