CENTRUM DIETY

Dobierz dietę odpowiednią dla siebie…

CENTRUM DIETY

UCD to miejsce w naszym Sanatorium, w którym dietetycy opracowują założenia dietetyczne, przygotowują odpowiednie jadłospisy, udzielają porad a także prowadzą edukację z zakresu zdrowego żywienia. Dzięki temu, każdy kuracjusz przebywający w naszym Ośrodku, ma możliwość doboru odpowiedniej dla siebie diety  i dołączenie jej do swojego pobytu sanatoryjnego.

Odżywianie człowieka to podstawowy warunek jego życia, a odżywanie racjonalne, oparte na określonych potrzebach danego organizmu to podstawa zarówno życia w zdrowiu, jak i utrzymania właściwej kondycji fizycznej oraz psychicznej. Każdy organizm jest inny, dlatego w kwestii właściwego, racjonalnego odżywiania należy podchodzić indywidualnie.

Szczególnie istotne jest odżywianie seniorów, którzy ze względu na wiek, są obciążone różnymi chorobami, w tym często chorobami przewlekłymi. Do powstałych schorzeń dochodzą też naturalne procesy zachodzące w organizmie, takie jak spowalnianie przemiany materii często skutkujące przybieraniem na wadze, czy też zmniejszenie uczucia pragnienia, przekładające się na obniżenie ilości spożywanych płynów w stosunku do zapotrzebowania organizmu.

Analiza składu ciała z wydrukiem

Analiza składu ciała z wydrukiem

Analiza składu ciała z wydrukiem
CENNIK DIETY

CENNIK DIETY

Cennik wybranych diet.
DIETY ODCHUDZAJĄCE

DIETY ODCHUDZAJĄCE

Dieta  1600kcal, odchudzająca
DIETY LECZNICZE

DIETY LECZNICZE

Dieta cukrzycowa, lekkostrawna, bogatoresztkowa, wątrobowa, śródziemnomorska, bezglutenowa