Sanatorium ze spa

TERMOTERAPIA

Sauna, krioterapia

SAUNA SUCHA

Sauna sucha – zwana szwedzką – jest najgorętsza. Temperatura w niej wynosi 90-110°C. Wilgotność nie przekracza 10%. W saunie można przebywać kilkanaście minut, potem należy ochłodzić się w wodzie. Cykl należy powtórzyć 2-3 razy.

Na efekt fizjologiczny sauny suchej składa się działanie wysokiej temperatury i niskiej wilgotności otoczenia. W porównaniu z łaźnią parową, sauna stanowi mniejsze obciążenie ustroju człowieka. Wynika to z następujących faktów: suche powietrze, w porównaniu z wilgotnym, oraz zwiększenie szybkości krążenia powietrza w saunie znacznie ułatwia procesy parowania z powierzchni skóry i wydalania wody z powietrzem wydechowym, mniej intensywnie nagrzewa tkanki (wskutek mniejszego przewodnictwa cieplnego), sprzyjając w ten sposób lepszemu znoszeniu wysokiej temperatury otoczenia.

Działanie sauny:
  • sauna odtruwa nas ze szkodliwych toksyn i oczyszcza organizm,
  • wzmaga odporność i hartuje,
  • poprawia krążenie krwi,
  • wprawia w dobry nastrój, relaksuje, rozluźnia
  • wyszczupla (w czasie jednego pobytu w saunie możemy stracić ok. 300 kcal – tyle, ile po przebiegnięciu 4 km).

 

Obciążenie krążenia w saunie odpowiada obciążeniu w wyniku lekkiej pracy fizycznej, powoduje trening mięśnia sercowego. Te ćwiczenia termiczne mają kapitalne znaczenie dla naczyń krwionośnych. Pobudzenie krwiobiegu – a to właśnie ma miejsce podczas korzystania z sauny – powoduje lepsze odżywianie i oczyszczania komórek organizmu.

Sauna /60 min/ 35,00zł*